Антъни Едуардс отбелязва 34, Тимбъруулвс се изкачва на 1-во място в Запада със 110-101 победа над Гризлис
AP News | 2024-02-29 | 05:49:05

МИНЕАПОЛИС (AP) — Антъни Едуардс вкара 17 от своите 34 точки през третата четвърт, помагайки на Минесота Тимбъруулвс да премине в еднолично владение на първо място в Западната конференция с победа със 110-101 над Мемфис Гризлис в сряда вечерта.

Наз Рийд даде искра от пейката на Минесота с 19 точки, а Карл-Антъни Таунс имаше 13 точки и 11 борби при завръщането си, след като пропусна победата над Сан Антонио във вторник по лични причини. Вълците (42-17) спечелиха три поредни победи и водят на Оклахома Сити с едно полувреме мач на Запад.

Джарън Джаксън-младши поведе Мемфис с 33 точки и 13 борби. Зейр Уилямс добави 16 точки за Гризлис, които загубиха три поредни.

Вълците се подобриха до 6-2 във втория двубой, включително 4-0 у дома.

Мемфис поведе в началото с 14-0 – най-голямото предимство за двата отбора. Минесота не отбеляза гол, докато Таунс не вкара тройка 3:16 в мача.

Минесота направи серия от 9-0 в края на третата четвърт, включително седем поредни точки от Едуардс, за да изравни резултата при общо 81. Едуардс също натисна Джаксън по време на тази поредица, докато Минесота търсеше начини да забави голмайстора на Мемфис.

Едуардс беше 11 за 11 от линията за наказателни удари.

Джаксън имаше шанс да направи игра с едно притежание в последните две минути, но вкара 3 точки. Едуардс последва забивка, която увеличи преднината на Минесота до 108-101 с 1:31 до края на играта.

Минесота беше без нападателя Кайл Андерсън, който получи изкълчване на лявото коляно във вторник.

Гризлис: Домакин на Портланд в петък.

Тимбъруулвс: Домакин на Сакраменто в петък.